Staż po około roku nauki, Udemy, StrefaKursów, Edueweb

Powiem tak pierwszą stronę zrobiłem na pracę dyplomową gdy miałem z 22 lata ale nie poszedłem w tym kierunku i żałuję tego sromotnie. W wieku 30+ lat po 6 latach terapii na dziennym oddziale psychiatrycznym postanowiłem wziąć się za tworzenie www. Pierwsze kursy były pozycjami książkowymi x których mało rozumiałem, polskich pozycji było mało i raczej toporne a za angielskie nawet się nie brałem, bariera językowa. Później pojawiły się na internecie kursy wideo, w sumie próbowałem grafiki, kodowania i programowania. Ale to były takie zrywy np 2 tygodnie wkuwania aby mieć paro, kilku miesięczną a nawet roczną przerwę. W sumie wykonałem parę stronek dla dwóch kumpli, najwięcej zarobiłem chyba 130zł za stronę gabinetu dentystycznego byłego kolegi. Później zmarł mi Tato i wpadłem w wir gier, streamowania i nagrywania filmów na YouTube.

Ale gdzieś rok temu może półtora postanowiłem z tego wyjść gdyż warzyłem 154 kg i jak postanowiłem tak zrobiłem, schudłem te 29 kg a to dzięki kochanej Mamie która kupiła mi psiaka. W wieku 39 lat postanowiłem zająć się tworzeniem www gdyż mam taką chorobę że najlepiej czuję się w domu.

Wziąłem się za prawie codzienną naukę HTML, CSS, Bootstrap 3 i trochę JavaScript i jQuery. O dziwo zacząłem słuchać kursów z Udemy po angielsku, wcześniej były tylko StrefaKursów, Eduweb itp. z 2 – 3 miesiące temu uczestniczyłem w Projekcie UE, takim 7 dniowym kursie projektowania www, polecił mi go kolega z sieci. Co prawda dojeżdżałem a raczej dojeżdżaliśmy taksówką gdyż chodziłem na niego z Mamą, sam bym nie dał rady psychicznie. Tak jestem niepełnosprawną osobą. Kurs był płatny tylko że w drugą stronę tzn organizatorzy płacą kursantką. I tak wzbogaciliśmy się z Mamą o 2x 320zł. Teraz właśnie czekam na staż który ma trwać 3 miesiące i wiecie co, będę chyba pracował 4 godziny dziennie i to zdalnie czyli z domu ;-D. I jak dam radę to wzbogacę się o 3x 1300zł.

Naukę dalej kontynuuje gdyż na razie znam ok HTML, CSS, Bootstrap 4.1 i wdrożenie skryptów na stronę. Chciałbym poznać tak samo dobrze JavaScript a później Angular, Node, React. Nawet jeśli po tych 3 miesiącach nie będę miał stałej pracy to i tak będę dalej kontynuował naukę tworzenia www, na pewno się nie poddam!!!!

To Na razie mam nadzieję że kogoś zainspiruję do nauki kodowania/ programowania bądź innej dziedziny.

Ps. Codzienna systematyczna nauka daje efekty 😉


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: