Płatny WordPress – jak dodać przycisk Donate na WordPress – jak ustawić Recurring Payments na serwisie WordPress – czyli Donate, Subscription etc

Wieć postanowiłem wypróbować płatną opcję na moim WordPress i chyba się udało 😀

Jak tego dokonałem? A więc wykupiłem plan “Blog” ( chyba 11+ zł/ miesięcznie płatne za rok) lecz chyba jakikolwiek płatny starczy aby móc zbierać fundusze – jednak nie plan z przycieskiem zaczyna się od “Personal” – ja mam promocję 9zł/m-c na rok gdyż wykupiłem wcześniej “Blogger”. W zakładce “Zarobek” uaktywniłem plan i wypełniłem pola dla osoby fizycznej – wybierając branże hmm edukacja?

Podałem swój mail, telefon, Imię, Nazwisko, nr konta IBAN (bankowe), ustawiłem hasło i przepisałem podany przez WordPress kod literowy (który należy zapamiętać – zapisać). I musiałem przełączyć na edytor Blokowy (Guttenberg) – tu wszedłem do Administracja WP i Dodaj wpis i u góry miałem podpowiedź – przełącz na nowy edytor blokowy.

Wcześniej ustawiłem w “Zarabiaj” (po paru klikach zaczynając od “Manage Recurring Payments”), mój plan czyli 5 Euro na Rok z opcją dowolnego dostosowania kwoty przez wpłacającego. Taki datek/ wsparcie dla Blogera za treści.

Jak w wpisie dodać ten przycisk? Po prostu zacznijmy wpisywać “/rec” od nowego paragrafu/bloku.

Jeszcze mała edycja napisu na przycisku – normalnie dajesz kursor na wpis w przycisku i zmieniasz na swój.

Proste czyż nie?

Czyli Podsumujmy aby korzystać z tej opcji potrzebujesz: planu Personal WordPress, danych opobowych, nr tel, adresu, e-mail i nr IBAN swojego konta Bankowego oraz edytora Blokowego/ Guttenberg.

No tak nic nie ma za darmo – na ten mój Blog mało ludzi zagląda więc nawet nie wiem czy wykupię tu plan Personal – jednak 113 zł piechotą nie chodzi (a w portfelu mole). Ale kto wie…

Cześć!

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: