BOOK HAUL – SAMOROZWÓJ 2020 STYCZEŃ

W ostatnim wpisie napisałem, że zamówiłem cztery książki – powiem tak, pomyliłem się w obliczeniach ;P Dodam, na moją korzyść – bynajmniej by połechtać ego a nie kieszeń. Tak teraz mamy serię książkowego Bloga!

Chciałbym uprzedzić wytykających, i tak oszczędzał będę przez 10 miesięcy w roku oprócz kwietnia i grudnia – wtedy to zamówię książki za 400+ zł, bo coś od życia mi się należy ;D. No i jeszcze pozostaje kwestia trzynastej pensji ale z nią to sam nie wiem jak będzie, gdyż muszę kupić ubrania na wiosnę/lato.

Book Haul samorozwój 2020

Coś na co mi zwrócił Moniek i inni, książka o interpunkcji! Na szczęście cieniutka ale mam nadzieję, ze z pojęciem zasad nie będę miał problemów – bynajmniej czytam po King-u.

“Nieskończone źródło twojej mocy” – bo z energią mam problem a jeśli można czerpać z nieskończonego źródła to ja się pod to podpinam!

“Zdrowy mózg”, minn. o tym jak wyleczyć schizofrenię za pomocą żywienia – na pewno nie zaszkodzi a jeśli może pomóc to dlaczego mam nie spróbować?

“Detoks umysłu” – o wybaczaniu i pojednaniu, bo czuję, że tego mi trzeba!

“Chcę być kimś”, niby infantylna książka dla nastolatków, ładnie wydana (z kolorowymi grafikami w środku), przejrzałem i niby rzeczy oczywiste ale warto znać/ przypomnieć sobie podstawy no i chyba szybko ją się czyta ;D.

“Giełda Papierów Wartościowych dla Bystrzaków”, pamiętam Moniek kiedyś kupował takie serie i również polecał to jeden giełdowy YouTuber. Dla mnie numer jeden w tym zestawieniu do przeczytania i biorę się za to zaraz po książce o finansach!

Kolejność (bez uwzględnienia innych książek po drodze) “Giełda…”, “Przyjazna interpunkcja”, “Zdrowy mózg”, “Chcę być kimś”, “Detoks umysłu”, “Nieskończone źródło mocy”.

Cześć!

Comments

21 responses to “BOOK HAUL – SAMOROZWÓJ 2020 STYCZEŃ”

 1. MonieK Avatar

  Poza tym nie chcę mi się już w dyskusję wchodzić. Rób co chcesz, żyj jak chcesz – nic mi do tego. Od teraz przyjmuje postawę ignorujaco neutralną. Każda zaczepka w moją stronę będzie ignorowana i tyle. Szkoda życia na nerwy z powodu komentarzy. Pozdro.

  Like

  1. My Name Avatar
   My Name

   No i szkoda że to przeczytałem ostatnie, mogłes tak od razu napisać! A nie mnie zaczepiać i ironizować moją osobę.
   Notabene trzymam się planu oszczędzania i przelewam oszczędzam te 60% funduszy, bynajmniej zacząłem od tego miesiąca – czy podołam? Chciałbym! Ale mam swoje słabości.
   Aktualnie walczę z chęcią wydania zarobionych pieniezy na literaturę piękną albo mangi – zarobek na sprzedaży.

   I tak moja choroba czyni mnie bardzo wrażliwym, proponuję Ci dowiedzieć się czegoś na temat depresji czy schizofrenii i ogólnie wrażliwości osób chorych…

   I czekam na Twoje Unboxingi – mi przynajmniej się z przyjemnością je czyta/ogląda i im więcej kupisz tym dla mnie wiecej radości!

   Like

  2. MonieK Avatar

   Polecam założyć konto, nawet w internecie (oszczędnościowe) na takich zasadach, że nie możesz ich przez kilka miesięcy wyjąć. Wtedy oszczędzanie działa.
   Moje konto oszczędnościowe pozwala wyjąć tylko raz na miesiąc. Każde kolejne wyciągnięcie z konta powoduje opłatę 25zł. Czyli nie wyciągam ;P

   Liked by 1 person

  3. My Name Avatar
   My Name

   Z tym że konto oszczędnościowe ma max 1 % w skali roku tzn to nie jest konto oszczędnościowe… Bardziej byłbym skłonny iśc w inne aktywa i pewnie tak zrobię. Póki co wpłacam na giełdę na razie mam małą sumkę (choć dla mnie spora)…
   Ale rozumiem zasadę działąnia Twojego konta oszczędnościowego.

   A książki kupuję za gotówkę w 80%…

   Dzięki i zapraszam na Wpis o Wielkim Buku, jest naprawdę krótki i może Cię zainteresuje ta inforgrafika o Oldze 😉

   Like

 2. MonieK Avatar

  Ojej. Kiedyś chciałem mieć wszystkie książki z serii dla bystrzaków. W tamtym tygodniu sprzedałem jedną z serii „Psychologia dla bystrzaków”.;p
  „Seks dla bystrzaków” też czytałem (od koleżanki) dobrze się czytało.

  Liked by 1 person

  1. My Name Avatar
   My Name

   Ja mam nadzieję że to giełda dla bystrzaków nie zajmie mi trzech miesięcy bitych czytania… Może jakby było schizofrenia dla bystrzaków i depresja dla bystrzaków to być może bym kupił więcej ;-D A jakoś ciśnienia nie mam na tą serię ale nie mówię nie gdybym czegoś szukał w jakimś temacie. Giełdę dla bystrzaków polecał 1 YouTube r i chyba mam nadzieję że jest spisana w dość przystępny sposób – zresztą zobaczę.

   Like

  2. MonieK Avatar

   Ile średnio czytasz książek miesięcznie?

   Liked by 1 person

  3. My Name Avatar
   My Name

   Z mangami w styczniu chyba 9 ale sporo zacząłem wcześniej. Książek 5 chyba… I być może skończę szóstą… Kumpel 5 i zaczął w styczniu, on to wali 100 str dzień!!!

   Like

  4. MonieK Avatar

   5 książek na miesiąc? Kupujesz więcej niż czytasz czy mi się zdaje?

   Liked by 1 person

  5. My Name Avatar
   My Name

   To znaczy co Maniek za mało czytam? Maszyną nie jestem i mam swoje gorsze dni chciałbym czytać tak jak kumpel po czasem 100 stron dziennie ale czasem nie daję rady, dziś na przykład przeczytałem trzy i pół mangi i 9 strony książki. Notabene co to za diabelskie obliczenia z twojej strony ;-P. Lisi Moniek

   Like

  6. MonieK Avatar

   Nie. Biorąc pod uwagę, że czytasz 5 książek miesięcznie, a kupujesz więcej – kilka (naście?) Książek rocznie jest niepotrzebnie kupione, bo ich nie czytasz. ;p wniosek zmniejsz ilość kupowania do takiej jaką czytasz.

   Like

  7. My Name Avatar
   My Name

   A po co mam zmniejszać? Czy ty przeszłaś wszystkie gry które kupiłeś A przecież dalej kupujesz… Jak chcesz wiedzieć to ja co drugi miesiąc kupuje książki teraz A co drugi mangi amant mógłbym przeczytać na 30 w miesiącu jakbym się uparł to 60 albo więcej jednocześnie czytając książki… A więc w sumie podziel ilość książek na 2 A zresztą co to za rozkazy panie królu? ;-P

   Like

  8. MonieK Avatar

   Ja kupuję, bo niedługo nie będę mógł kupować 😉
   A Ty nie Kupujesz co 2 miesiące. Widzę bookhaule ;p

   Like

  9. My Name Avatar
   My Name

   A skąd wiesz że nie będziesz mógł kupować za to inne rzeczy będziesz kupował co to za wyliczanie na rzeczy albo na książki? Tak się składa że od ostatnich dwóch miesięcy kupuję co drugi miesiąc wcześniej bardzo rzadko kupowałem mangi za to co miesiąc książki. No co ci będę się tłumaczył już wszystko wyjaśniłem poczytaj wpisy z tego roku. Ja też mogę ci wypomnieć że co tydzień będziesz robił zakupy na Allegro za 300 zł… A ja zrobię zakupy jasna miesiąc za 200 300 i to w dodatku Nie wydam na nic innego. Więc skończ z tymi dziecinnym przekomarzaniem bo czuję się jak w mandze dla licealistów jak o tym piszę z tobą…

   Like

  10. MonieK Avatar

   No wypominaj mi, że kupuje co tydzień dla dziecka, które nadejdzie wyprawkę. Lol. Co to za idiotyzm z twojej strony? Myśl czasami. Znowu się fochasz jak wymalowana gimnazjalistka, a ja Ci tylko mówię, że kupujesz więcej niż czytasz. Ot co. Żaden powód do focha…
   Aleś ty delikatny i wrażliwy, weź coś pocznij albo magnes łykaj.

   Like

  11. My Name Avatar
   My Name

   No i cały Moniek jak chcieć zakończyć głupią rozmowę to zrzucasz odpowiedzialność na to bo dla dziecka a tymczasem setek e-gier nie widzisz… I już, że focha strzeliłem – kto tu strzelił focha Ty czy ja?
   I dlaczego wyciągasz przeciwko mnie, że jestem wrażliwy – to jakaś zbrodnia?
   Ty jakieś dziwne osądy na mnie robisz…

   Jeszcze raz powtórzę:
   W 2020 kupuję książki co drugi miesiąc przez 10 miesiecy a w święta dwa być może wiecej zresztą sam nie wiem.
   Poza tym chciałbym kupować mangi a że ustaliłem sobie limit na 340 zł/ miesiąc to nie mogę kupić tego i tego.
   I jest jeden wyjątek od tej reguły – gdy zarobię kasę na czymkolwiek.

   Podsumowując: Ty kupujesz gry a ja książki, ty gadżety jak mangi.

   Poza tym kupić dziecku coś to przyjemność może nawet większa niż dla siebie, więc w czym problem?

   Like

  12. MonieK Avatar

   Zmieniając już ton wypowiedzi. Obejrzałbym sobie taki filmik na Twoim kanale: ułożysz książki ładnie i nakręcisz jak przedstawisz swoją całą kolekcję książek opowiadając przy tym po krótce o czym ona jest i czy ja przeczytałeś. ;p

   Like

  13. My Name Avatar
   My Name

   A dlaczego mi każesz kręcić filmy jeśli dobrze wiesz, że mam trudności z wysławianiem się… Może Ty nakręć taki filmik na temat wszystkich gier i wypowiedz się o czym ona jest a najlepiej zrób recenzję jak taki jesteś inteligentny…
   Ja daru do wypowiadania się “recenzowania” nie mam, nawet na GoodReads kiepsko mi recenzje (pseudo recenzje) wychodzą.

   I jeszcze raz proszę nie naśmiewaj się z moich wypowiedzi bo widzę tu złośliwy ton. Że jestem niepełnosprawny to nie znaczy że zdrowi mają po mnie jeździć.

   Like

  14. MonieK Avatar

   Jak już wyżej wspomniałem. Bardzo chętnie bym taki obejrzał.

   Nie widzę tam słów typu “zrób!” “Musisz” “masz to zrobić!”. Wniosek jest jeden: ja ci nie każe.

   I nie mówię tego po złości, ale staraj się nie “dopowiadać” to wypowiedzi innych. Przez to później inaczej odbierasz komentarz, niż on w rzeczywistości jest 😉

   Like

  15. My Name Avatar
   My Name

   Bo dobrze wiem jak mi na YT dokuczano i się ze mnie wyśmiewali, znam swoje ograniczenia w porównaniu do zdrowych w wypowiedzi. A filmiku nie zrobię i nie wiem czy w ogóle jakiś zrobię… Przez najazd na mój Blog odechciało mi się kręcić filmy bo hasła typu “kupiłes książkę o “krzakach aby badać krzaki na osiedlu” jest co najmniej chamskie – raz prześmiewcze i nieprawdziwe dwa że nie poruszam się dalej niż poza osiedle to co to coś do śmiechu? Tu akurat piję do jednej mojej widzki i czytelniczki bloga…

   A masa takich jełopów na internecie a że jestem wrażliwszy od zdrowych to mam gdzieś YT i tak kariery na nim nie zrobię a nie będę nagrywał materiału aby go edytowac 1,5 h a później doglądac przez kolejne dwie. Wole czas przeznaczyć na czytanie, naukę, pisanie.

   Co do tego nie kazania to może mi nie każesz ale mnie podpuszczasz no chyba że ironizujesz …

   A co nie podobają Ci się book haule i manga haule? Jeśli nie to mi łyso …

   Like

  16. MonieK Avatar

   Podobają. To proponuję żebyś na blogu zrobił jeden duży wpis ze zdjęciami caaalej kolekcji. Jestem ciekawy jak to wygląda u wieloletniego zapaleńca książkowego już :p
   Wiem o tym YT twoim. Pamiętam, że tam ci najazdy robili.

   To tylko propozycja pamiętaj i Przemyśl. Możesz rozbić np na kilka wpisów albo na różne kategorie książek itp. możliwości mnóstwo 😉

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: