Pandemia – Book Haul

I witam w czwartek w jakże ten niepewny czas, za oknem szaleje grypa a i mnie coś chwyta. Ludzie wyraźnie boją się grypy a i dużo choruje, gdzie nie ruszę się słyszę kaszel i char chanie, choroba najwyraźniej zbiera swoje żniwo. Po krutce zapraszam na “grypowy book haul”!

Tak wydałem na te książki 75 zł (bez przesyłek), tak miałem nie kupować lecz jak mówiłem zostawiłem sobie furtkę czyli książki pierwszej potrzeby – o zdrowiu. Ale co tu dużo będę pisać, zapraszam na zdjęcie!

Jak widać dorwałem książki o grypie! Chciałem wiedzieć jak uniknąć jak leczyć, zwiększyć szanse przeżycia gdyby wybuchła pandemia u nas w Polsce.

Grypa, przeziębienia, gorączka infekcje, Święta Hildegarda Leczy – w sumie nie wiedziałem co to będzie a okazało się masą naturalnych przepisów z tzw ziołowej apteki. Tego raczej nie przeczytam tylko przejrzę.

Grypa, Sto lat wali – Tu historia Hiszpanki. Może niektórzy nie wiedzą ale w 1918 wybuchła pandemia grypy która pochłonęła 50 mln istnień z Światowej populacji.

Leki prosto z natury – to aktualnie zacząłem czytać, interesuje mnie temat wzmacniania odporności.

Porady Lekarza Rodzinnego. Grypa i przeziębienie – szereg informacji o grypie i innych zakażeniach wirusowych jak np.: zapalenie zatok, zapalenie gardła, zapalenie krtani… Niestety zbyt mało informacji choć są przydatne.

Ptasia Grypa. Jak się przed nią uchronić – i to jest książka którą polecam. Dzięki niej dowiedziałem się że w przeciągu 100 lat występują 3 pandemie grypy w tym jedna duża raz na 100 lat i tak właśnie działa ten wirus, poza tym sposoby leczenia, jak niwelować objawy i wiele więcej. Z czystym sumieniem Polecam!

Tak to więc był mój Book Haul w tematyce grypy, miałem go zrobić w weekend ale zdecydowałem dziś, może kogoś zainteresuje ta tematyka i sobie coś z tego zestawienia kupi a nóż widelec mu pomoże. No i pozdrawiam Mońka który mnie zmotywował do napisania z rana tego wpisu!

Jak potoczy się los pandemii tego nie wiem ale może być źle a za dobrze po obserwacji i doniesieniach nie jest.

Cześć!

Comments

3 responses to “Pandemia – Book Haul”

 1. MonieK Avatar

  Fajnie, ale za te pieniądze mogłeś się zaszczepić po prostu na najpopularniejsze szczepy grypy na ten rok. Lepszy efekt 😉

  Liked by 1 person

  1. My Name Avatar
   My Name

   Pisałem długi komentarz i mi znikł.
   Powiem tylko że na koronawirus nie ma szczepionki.
   Chodź rozumiem punkt widzenia żeby się zaszczepić na inną grupę tylko że boję się że teraz szybciej się zarażę w przychodni niż się szczepię…
   Mogłem o tym pomyśleć we wrześniu…
   A książki fajnie się czyta.

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: