Co szkodzi wirusowi grypy?

Więc czytam pewną książkę – co prawda dzisiaj mam zastój czytelniczy spowodowany krótkim snem ale ostatnio czytałem po 80 – 90 str/ dzień, postanowiłem sobie za cel dojść do 200 stron dzień a przynajmniej dobić do 100 – i z niej dowiedziałem się ciekawych informacji o rozprzestrzenianiu się wirusów grypy – a tak w nawiązaniu do obecnej pandemii.

Wirus grypy – są badania – prawie wcale nie rozprzestrzenia się w temperaturze 30+ C, dobra wiadomość gdyż ostatnio mieliśmy gorące lata. Poza tym jego okres/ czas aktywności w której może zarażać zmniejsza się 5-krotnie w wysokiej wilgotności. Moje wnioski, byle do lata a w zamkniętych pomieszczeniach z dużą ilością osób powinno stosować się nawilżacze powietrza…

Poza tym były prowadzone badania nad skutecznością witaminy D3 a zachorowalnością na grypę i część badań przyznało rację witaminie D3 – nasłonecznienie/ suplementacja sprzyjają odporności organizmu na infekcje – a część badań nie potwierdziło tego…

Książkę z pewnością będę czytał dalej po 20+ stron na dzień gdyż zdecydowałem się czytać 20 str o finansach, 20 o samorozwoju, 20 o zdrowiu, 5 – 20 po angielsku (z tym jest ciężko), 30 stron prozy i 20 – 30 stron bajek. I oczywiście więcej… Tak dalej chcę napisać książkę, choćby mini książkę liczącą 32 strony, czy to historia fantasy czy sci – fi a nawet jakaś bajka. Poza tym musiałbym zwiększyć tempo czytania po angielsku nad czym usilnie pracuję choć jest ciężko, ta historia Tomka Sawyera mnie przygważdża, raz infantylna a dwa nawet skomplikowane słownictwo tu i ówdzie – bynajmniej dla mnie…

Jestem wdzięczny Edgard za tą Angielską serię! Poza tym mam plan czytać od 8 do 14 książek miesięcznie – mam około 300 tytułów na półkach i chciałbym wszystko skończyć w 3 – 4 max lata, łącznie z tymi książkami które czasem dokupię.

Tymczasem już u mnie w domu chodzi nawilżacz powietrza a zaraz drugi podłączam mamie, koszt urządzenia to od 50+ zł do 400 zł taki pi razy oko – rzuciłem okiem na allegro trochę.

C.D.N.


Posted

in

by

Tags:

Comments

4 responses to “Co szkodzi wirusowi grypy?”

 1. AsK4Fifa Avatar
  AsK4Fifa

  “Polski testy produkowane są już od końca zeszłego tygodnia przez firmę Medicofarma, która znajduje się na terenie Tarnobrzeskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej w Radomiu.

  – Produkcja serii pilotażowej rozpoczęła się pod koniec zeszłego tygodnia. W tej chwili mamy gotowych ponad tysiąc testów, które będą rozesłane laboratoriów wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia – mówi Cezary Kilczewski, prezes zarządu Medicofarmy SA – Termin seria pilotażowa oznacza, że będziemy prosić laboratoria o jakiekolwiek uwagi co do instrukcji obsługi, czy też sposobu pakowania. Wszystko po to, aby można było wprowadzić ewentualne poprawki i dodatkowo ułatwić korzystanie z testów – dodaje Kilczewski.

  Po serii pilotażowej produkcja ruszy pełną parą. Może powstawać nawet czterdzieści tysięcy sztuk tygodniowo.”

  Liked by 1 person

  1. My Name Avatar
   My Name

   Ale to nie są testy immunologiczne?? Dzięki wielkie za info! na blogu nie piszę gdyż często zajmowało mi to dwie godziny prawie ale nie twierdzę że nie wrócę. Cześć

   Like

 2. AsK4Fifa Avatar
  AsK4Fifa

  Tymczasem doczekaliśmy się polskiego testu na koronawirusa, który wejdzie do produkcji już w połowie kwietnia.

  “Pierwsza partia polskiego testu na koronawirusa wejdzie do produkcji w połowie kwietnia. Autorską metodę wykrywania koronawirusa SARS-CoV-2 opracowano w Instytucie Chemii Bioorganicznej PAN w Poznaniu.
  To już oficjalna informacja: Państwowy Zakład Higieny kowalidował polski test na koronawirusa jako 100-procentowo skuteczny! Jednostkowy koszt testu, według szacunków pracowników Instytutu, wynosi ok. 53 zł Czyli ośmiokrotnie mniejszy od tego z zagranicy.
  W czwartek, 9 kwietnia, b. wicepremier Jarosław Gowin poinformował, że ostatnią decyzję jaką podjął jako minister nauki i szkolnictwa wyższego było wsparcie finansowe ICHB PAN w produkcji pierwszych 100 tys. sztuk polskiego testu na koronawirusa. – Nie muszę nikomu tłumaczyć, jak ważna to inicjatywa. Od jej powodzenia zależy życie i zdrowie wielu ludzi. Dlatego na ten cel do IChB PAN przekazałem 15 mln zł”

  Calość tutaj – businessinsider.com.pl/wiadomosci/koronawirus-w-polsce-polski-test-trafi-do-produkcji/yxy7ezc

  Liked by 1 person

  1. My Name Avatar
   My Name

   Jak tam już jest ten test? Bo coś i nic o tym nie wiem. Z tego co wiem brakuje testów do przebadania Polaków… Cze

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: