Book Haul // Maj 2020

Nadszedł maj i skusiłem się na książki – tym razem coś dla ciała i ducha, dla młodszego i starszego. W maju sporo książek za ponad dwie stówy – zaszalałem ;D. Zresztą jedną już skończyłem a kolejną kończę, bardzo krótkie i apetyczne. Ale też przyszły mi opasłe tomy. Zapraszam!

Book Haul Maj 2020

I tak “Zdrowe odżywianie seniora”, kupiłem pod kątem Mamy aby była jak najdłużej zdrowa, notabene dzisiaj włączyłem ćwiczenia dla Rodzicielki – kiedyś już próbowałem ale zawsze zaprzestawaliśmy, chciałbym tego dopilnować tym razem i tak łatwo się nie poddać z Mamą.

“Zasady Canfielda” czyli “Rusz się stąd gdzie jesteś i idź tam, gdzie chcesz być!”, tytuł mi wiele obiecuje ale to jest duża cegła około 480 stron, pisana gęstym drukiem. Mam nadzieję, że jeśli ją zacznę to nie będę jej czytał rok – sądząc po ostatnio czytanej książce Rich Dad.

“Jak nie dać sobą manipulować”, książka która mi się z pewnością przyda – nic dodać nic ująć, manipulatorów jest pełno.

“Odżywianie dla zdrowia”, prawie Biblia i to większego formatu – tą cegłą można zabić! Z pewnością wiedza w niej zawarta oświeci mi różne tematy z tematyki żywienia. Na pewno będę się delektował tą wiedzą a przynajmniej mam taką nadzieję, zobaczymy które poglądy (w szczegółach) są w niej zawarte.

“Ojciec Pio – Święty stygmatyk” coś dla ducha, tu kolega namówił mnie na książki religijne i w sumie jestem mu wdzięczny bo nie tylko samym brzuchem człowiek żyje i rzeczami materialnymi.

“Święta Elżbieta od Trójcy Przenajświętszej” – krótka książeczka licząca 120 stron o Świętej która zmarła w wieku 26 lat. Papież Franciszek w 2016 r dokonał kanonizacji Św. Elżbiety.

Book Haul Maj 2020

“Lęk jak ostatecznie uwolnić się od niego” czyli “Samodzielne techniki eliminowania niepokoju i depresji”. Coś dla mnie – zobaczę co z tego wyciągnę 😉

“Poczucie sensu życia osób starszych” czyli “Inspiracje do edukacji w starości” – literatura pod kątem Mamy, dla mnie zupełna nowość z pewnością po książkach o depresji, lękach, finansach kolejny tytuł do przeczytania.

I top byłby cały Book Haul Maj 2020 – mam nadzieję, że dałem Wam trochę rozrywki 😉

C.D.N.

Comments

2 responses to “Book Haul // Maj 2020”

 1. MonieK Avatar

  Jestem ciekawy książek religijnych. Zacząłeś już czytać?

  Liked by 1 person

  1. My Name Avatar
   My Name

   Tak przeczytałem tą książkę o Świętej 😉 życie lekkiego nie miała w klasztorze ale rozumiem że była szczęśliwa od łaski Boskiej.

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: