RZUT OKIEM // Przeszkoda czy wyzwanie? Stoicka sztuka przekuwania problemów w sukcesy

Innej oceny nie widzę jak 5 z 5 – cudowna podróż przez filozofię stoicką z wplecionymi przykładami z życia wielu historycznych postaci. Ta książka zmotywowała mnie jeszcze bardziej do nie poddawania się tylko wykorzystywania porażek na dobry dla siebie sposób bo każda moneta ma dwie strony i tak w nieszczęściu możemy znaleźć dla siebie szczęście. Powiem tylko, że książka powstała na ramach inspiracji minn. “Rozmyślania” Marka Aureliusza. Pokazane są przykłady z życia fełdmarszałka Romla, prezydenta Lincolna i wynalazcy Edisona i wielu innych do dzisiaj sławnych i mniej sławnych postaci. Narrator ma wciągającą barwę głosu i ekspresję.
Książka zmotywowała mnie do wysłuchania dzieła Marka Aureliusza które to odkładałem gdyż myślałem, że to jakiś nic nie warty staroć a tu okazuje się dziełem przełomowym.
Grunt się nie poddawać i praktyka, praktyka, praktyka. Czy filozof może być człowiekiem czynu? Na to pytanie też odpowiada ta książka.
Polecam!!!

Tu pragnę podziękować TataGracz za motywacje oraz autorowi tejże książki – może nie recenzja, może słaby tekst ale jest!

Zdjęcie jest kolażem (tak to się mówi) strony książki na GoodReads i mojej recenzji. Może powinienem dać recenzję autorską i pokazać ocenę z serwisu ale wyszło jak wyszło – następnym razem będzie lepiej! Na GR osiągnęła wynik 4,16 z 5 przy 44.667 głosach.

END


Posted

in

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: