RZUT OKIEM // Baśnie Barda Beedle’a

Tytuł: Baśnie Barda Beedle’a
Tytuł oryginalny: The Tales of Beedle the Bard
Autor: J. K. Rowling
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Ilustrator: Tomislav Tomić
Gatunek: Fantasy
Uniwersum: Harry Potter

J. K. Rowling

Moja ocena (4/5)

O jedną gwiazdkę więcej za akcję Lumos dla dzieci w trudnej sytuacji materialno-społecznej kolejna za świat Harrego Pottera. Opowieści niektóre jakbym gdzieś słyszał. Po polsku brzmią słabo… Poza tym baśnie za krótkie a przypisy Dumbledore’a dłuższe od tych opowiadań. Gdyby nie sentyment do H.P. i akcje Lumos to byłyby 2 z 5.

Opis wydawcy

“Baśnie Barda Beedle’a” to zbiór pełen magii, poruszających opowieści, które wzruszają, bawią, a czasem przerażają i wywołują dreszcz lęku przed śmiercią. Przełożone z run antycznych przez Hermionę Granger i opatrzone obszernym komentarzem Albusa Dumbledore’a, to przepiękne wydanie nadaje nowy blask klasycznym baśniom dla młodych czytelników. Zbiór ze wstępem J.K. Rowling i ilustracjami znakomitego chorwackiego artysty Tomislava Tomica przestraszy i zachwyci zarówno mugoli, jak i czarodziejów.

Wpływy z niniejszego wydania zostaną przekazane organizacjom charytatywnym wspierającym dzieci i młodzież w trudnej sytuacji życiowej, by zmieniać ich życie na lepsze. 20% wpływów trafi do Comic Relief, a 80% zasili konto Lumos.

Comic Relief jest organizacją charytatywną zarejestrowaną w Wielkiej Brytanii pod numerem 326568 (Anglia i Walia) i SC039730 (Szkocja). Fundacja Lumos jest zarejestrowana pod numerem 1112575.

Wrażenia:

Bajki z nutką przemocy w sumie chyba celowane do 12 – 15 latków, jakiś okropieństw tam nie ma (no może poza jedną sceną) ale przemoc występuje i to mi się zdaje w nadmiarze. Książka skierowana do fanów i fanek Harrego Pottera, nie zachwyca, chyba ze ładnym wydaniem – okładką, formatem, dużą wygodną czcionką i rysunkami zgodnymi z opowieściami. Mi najbardziej podobała się ostatnia baśń którą to chyba słyszałem w filmie Harry Potter, choć mogę się mylić. Jako oddzielne dzieło to bieda z nędzą jeśli chodzi o soczystość treści i te przydługie przypisy Dyrektora Hogwartu na których się trochę wynudziłem. Plus jest taki, że machnąłem ją bez wysiłku w dwa dni. W sumie cieszę się, że ją kupiłem i przeczytałem bo to zawsze jakieś oderwanie od intelektualnej lektury.

END


Posted

in

by

Tags:

Comments

7 responses to “RZUT OKIEM // Baśnie Barda Beedle’a”

 1. TataGracz Avatar

  Żerowanie na fanach. I tyle.

  Like

  1. My Name Avatar
   My Name

   No też bym tak pomyślał ale cały dochód z tej książki idzie właśnie na tą akcję lumos i tą drugą chyba nie przeczytałeś całego mojego wpisu… Według mnie bardzo miło ze strony autorki że wsparła swoją twórczością tak szczytną akcję

   Like

 2. Vincent Avatar
  Vincent

  Ja sobie odpuszczę, btw zmiana nicka, a dokładnie powrót to starej nazwy konta. 😛

  Like

  1. My Name Avatar
   My Name

   Ask? To Ty?

   Liked by 1 person

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: