Headache

Dziś nie mogłem się zdecydować czy odpocząć od codziennego angielskiego czy kontynuować naukę ale organizm mi podpowiedział w niezbyt delikatny sposób. Tak dziś boli mnie głowa i jest mi słabo. Czyli nawet taka prozaiczna czynność jak słuchanie angielskich zdań gdy przesadzę, źle wpływa na moje zdrowie.

Czyli witaj wśród rencistów – powiedziało życie i położyło mnie do łóżka. Słuchałem medytacji z 3x – 4x i zamierzam jeszcze przerobić choć 2x prowadzoną medytację z darmowego INTU. Niestety daje mi po kieszeni abonament aplikacji do głodówek no i książkowe subskrypcje…

W sumie myślałem nad 4 dniami wolnego do niedzieli i odpoczynkiem z lekturą czytnika ebooków i ebookami. Nie wiem co jest ale coraz bardziej podobają mi się elektroniczne książki! Ostatnio skończyłem bardzo ciekawą o stresie i jego wpływie na organizm dodam wpływie destrukcyjnym a nawet śmiertelnym!

Dzięki temu, że nie mam zdrowia na słuchanie kolejnych nagrań angielskiego i chciałem odpocząć od książek to piszę ten wpis. Ale zmuszę się do czytania po medytacjach, dzień nie może zostać przemarnowany choć może permanentny odpoczynek by mi się należał…

W sumie na miodzie zarobiłem przez trzy dni tyle ile dobry żebrak potrafi wyżebrać biorąc na litość w hmm pół godziny? A powiem wam mi taki zarobek zajął ponad sześć godzin, w dodatku w jeden dzień zmarzłem aż dygotałem gdyż było z rana zimno – nie pytajcie dziwne lato.

A właśnie! Sprzedaję miód z rodzinnej pasieki, za część dochodu. Pieniądz marny gdyż sprzedaż słabo idzie ale na tą miskę zupy mam i nie muszę się już prosić kumpli – abstrahując od tego, że jeść co mam (pamiętacie tą akcję z proszeniem kumpla na miskę zupy?). Tu muszę podziękować mojemu starszemu bratankowi który mi pomógł, mi i Mamie.

Słyszałem, że Blogi wyszły z mody a króluje teraz Instagram i zdjęcia wszelakiej maści – np zdjęcia książek. Poza tym nie rozumiem tej całej akcji hejterów którzy mnie dyskredytowali dokuczając i denerwując – serio nie szkoda im czasu?! Mi by było szkoda!

Wiem, że muszę te 5 dni w tygodniu uczyć się po te 3 – 6 max godzin angielskiego aby za rok – trzy, były jakieś efekty. Nawet myślałem nad wykupieniem HBO Max ale raz, że mnie nie stać a dwa, naprawdę bym siedział i oglądał siedząc na fotelu przed PC te 1,5 – 2,5 h przy filmie? No way! To już wolę vlogi za free od anglojęzycznych dziewczyn!

Zresztą wszystko poza czytaniem i ewentualnie słuchanie mnie nudzi bo obrazków to ja się w życiu naoglądałem co nie miara! No i ten ból głowy!

W sumie zastanawiałem się nad pisaniem po angielsku ale no właśnie za mało czytam w tym języku i ogólnie nie wiem gdzie i jak szukać anglojęzycznych ebooków – znam Amazon ale nie stać mnie na Kindla w tej chwili i płacenie tych 2 – 15 $ za tytuł czy ile tam sobie twórcy żądają…

Ostatnio nie słucham wiadomości z kraju, jakoś te aferki mnie dołowały bo wał za wałem… Bynajmniej tak jest na wideoprezentacje. Nawiasem mówiąc Ator ma nieziemskie zdrowie i nawet schudł dość sporo i chyba wyrabia te 10.000+ kroków a nawet więcej!

No tak on ma pewnie spore wsparcie od wpływowych ludzi no i żony – ja na to nie mogę liczyć, niestety nikt nie stanął w mojej obronie a co poniektórzy nawet zignorowali moje wołanie o wsparcie mentalne.

Sąsiad zamiast mnie wesprzeć jeszcze mnie oczerniał i dogryzał i to przez niego minn. zlikwidowałem kanał i przyczynił się do usunięcia 90 subskrybujących Blog – w sumie bdb, mniej roboty a więcej czasu na naukę i odpoczynek. Jak to się mówi nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło.

Ok chciałem się wygadać do własnego ja bo powiedzmy szczerze nikt tu oprócz 3 stałych bywalców nie zagląda…

Medytacja, obiad & read! No i po wygadaniu jakby ból głowy zmalał ;D


Posted

in

by

Tags:

Comments

16 responses to “Headache”

 1. Ron Swanson Avatar
  Ron Swanson

  Ładne dziewczyna to tez jest miód. ;-D
  Mnie rozśmieszyło co innego, mianowicie to, że nawet statystki podlegają dziś politycznej poprawności.
  “Okazało się, że 98% dotychczas wykrytych przypadków małpiej ospy dotyczy gejów lub biseksualnych mężczyzn.” Na co jeden doktor wypalił “Stygmatyzacja i dyskryminacja mogą być równie niebezpieczne, jak każdy wirus i mogą napędzać epidemię – zwrócił uwagę dr Tedros”
  Wniosek, statystyki tez potrafią być homofobiczne. 😉

  Liked by 1 person

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   Czyli tak jak z początku AIDS…
   Tą małpia ospa śmiech na sali bo ja przechorowałem zwykła ospę i jak widzę w grupie ryzyka nie jestem;-)
   Jeszcze trochę a bankiem straszyć będą…
   Jeszcze nigdy tak niewielu wodziło za nos tak wielu….
   Władza jest jak narkotyk…
   Cze

   Liked by 1 person

 2. Ron Swanson Avatar
  Ron Swanson

  Dzisiaj to chyba króluje tik tok, ale mogę się mylić, bo zatrzymałem się na twitterze. 😛
  Na amazonie bardzo często są fajne promocje na książki angielskojęzyczne, np. ostatnio była Diuna, pierwsze 3, Diuna, Mesjasz Diuny, Dzieci Diuny, 9,76zł za 3 książki. Bardzo często też rozdają książki za darmo, nie tylko beletrystykę, odwiedzaj systematycznie dział książki na pepper.pl, na pewno coś trafisz. Kurde co to za sąsiad, jakiś prześladowca chyba, najpierw na kanał, a później na bloga za tobą przyszedł? To nie sąsiad, tylko stalker. Szkoda, że dałeś mu za wygraną, ja bym dalej prowadził kanał i kompletnie olał jego uwagi. Jeszcze bym film o nim nagrał, bez nazwisk i danych, opowiedział jaka menda żyje u mnie na osiedlu, może wtedy by się odczepił.
  Właśnie w wiadomościach mówią, że WHO wprowadziła najwyższy stopień zagrożenia epidemicznego, małpia ospa w natarciu, jakby na nam wirusów brakowało, masakra. :/
  Pozdro

  Liked by 1 person

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   Tak TikTok najpopularniejszy ale na nim to trzeba być dopiero artysta filmowcem.. takie robienie zdjęcia książki podobno potrafi zająć godziny a co dopiero filmik….
   Z artysty się wyleczyłem może poza odległym marzeniu o pisaniu…
   Co do sąsiada to obrał zła drogę gdyby mi pomógł na blogu i miałbym dochód to bym mu pomógł finansowo bo jest w tragicznej sytuacji a z Caritasu nie chce korzystać pomimo załatwienia mu rozmowy a my mamy koniec kasy kilka dni przed wypłata to i nie możemy mu ciągle pomagać…
   Co do YouTube to marny że mnie youtuber i nie umiem się wysłowić przed kamerą, często umykają mi słowa przez chorobę i w dodatku mam wadę wymowy.
   Zresztą wolę sprzedać miód po 2 h 3 – 4 dni w tygodniu niż marnować nerwy na cwaniaków co tylko chcą wsadzić szpile, przynajmniej pooglądam se na żywo ładne dziewczyny ;-P.
   Nawiasem mówiąc jakieś świństwo mnie dziś chwytało ale już lepiej.
   Małpia ospa to dla mnie śmiech ;-D
   Pozdrawiam!
   Ps dzięki za info o ebookach!

   Liked by 1 person

 3. mr_m Avatar

  Mimo, że sam ich posiadam kilka to – abonamenty są przekleństwem i błogosławieństwem. Tworzą złudne wrażenie, że można na nich oszczędzić masę pieniędzy. Tak naprawdę powodują to, że przez to opłacamy je w kółko i kółko tracąc masę pieniędzy. A co mamy w zamian? Usługę. Nic na własność. Dostęp do treści. Dziś jest, a jutro…?

  Liked by 1 person

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   No ale co ważne to w głowie pozostanie i to pewnie im przyświeca… ALe masz rację tu 20 PLN tam 40 PLN i wychodzi kolosalna sumka co miesiąc a zauważyłem, że często wymieniają się tytułami czyli ten nie ma a ten ma i na odwrót.
   Plusem jest ogrom bibliotek np w takim Storytel chyba mam kolejkę na 100 tytułów i nijak wiem, że jej nie przejdę bo dochodzą nowe…
   No odchodzę od PC – szybko napisałeś! Ty rzeczywiście szybko czytasz!
   Co do tych książek na Instagramie miałeś rację da się nieźle obłowić 😉 Widziałem z jedną InstaBooktuberką i kobieta dostała pracę w księgarni a i pewnie ma profity z konta na Insta!
   Ale ona to musi kupić np nowy kubek do nowej ksiażki i inne popierdułki aby zdjęcie jakoś wyszło, heh.
   Ja tam wolę Blog ma przynajmniej właściwości terapeutyczne np świetnie wpływa na ból głowy! ;D
   Cze 😉

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: