LockDown Energetyczny tej zimy? Brak gazu, węgla i prądu? Zimno, Ciemno, Głucho, Głodno, Zamieszki?

Wpis oparłem o doniesienia z niektórych mediów a reszta to moja fantazja czyli możliwy scenariusz. Uwaga zapnij pasy!

Słyszałem, że mamy magazyny gazem wypełnione pod kurek ale starczą tylko na 20% zapotrzebowania tej jesieni i zimy – co z resztą, co dalej? Poza tym przybył Harry Potter (ten w okularach?) i zaczarował węgiel – zniknął z hałd, na składach nie ma lub trudno dostępny i mega drogi a kopalnie cóż jedną chyba zamknęli (coś tak słyszałem) i górnictwo nie nadąża z wydobyciem.

Bynajmniej taki obraz rysują nam niektóre media. Tej zimy mamy mieć zimno (ci którzy grzeją gazem a i niektórzy co węglem), być może zabraknie węgla dla bloków energetycznych i na wytwórstwo prądu gdy każdy zacznie korzystać z tego źródła energii. Tak ma nawet zabraknąć gazu w kuchniach gazowych i co poniektórzy mogą schudnąć na przymusowym poście, byle by nie do zera…

Zresztą jeśli będzie -15C a ogrzewania nie będzie to tylko nam pomoże metoda Wim-a Hof-a a kto jej nie opanował do perfekcji, cóż może nawet zamarznąć… To nie będzie na pewno przyjemna zima gdy będzie duży minus a ogrzewania brak, odbije to się na psychice, pojawi się strach może panika? Nie wiem, zawsze miałem ogrzewanie a na mrozie się poruszałem i nie przebywałem długo no może raz…

Kiedyś byłem na polach, było może -20, -30, padał gęsty śnieg a ja biegałem z psem i czułem tą ogarniającą panikę która mi mówiła “lepiej wracaj do domu bo tu zamarzniesz” a jak w domu będzie zimno? Gruby ubiór + kołdra i modły? Kto ma cel, wiarę i twardą psychikę jakoś to zniesie a z innymi może być słabo.

Gdy nie będzie nawet prądu aby podgrzać jedzenie, napić się ciepłego, nie będzie działających smartfonów, komputerów i całego tego e-badziewia, Internet siądzie, komunikacja siądzie to i niektórym z nas siądzie psychika – szczególnie tym co od dziecka mieli dostęp do Internetu ale nie tylko bo też uzależnionym i surferom, oglądaczom, graczom oraz influencerą.

Bez ciągłego oczojebania, dopaminy dla mózgu i lajkowania na pewno wysiądzie psychika a później jeśli dasz radę będzie ciemno i nudno i głucho. Będą przychodziły różne myśli i nadzieja po tygodniu się skończy – bo jesteście za bardzo niecierpliwi.

Poza tym może być ciężko z wodą i jedzeniem przez właśnie zimno (woda zamarznie?), brak energii dla pomp (kompletny LockDown), brak prądu to brak elektronicznych kas i brak elektronicznej gotówki. Będziemy jeszcze złotymi pierścionkami płacić za chleb, jeśli już ktoś odważy się otworzyć interes?

Może nastąpić walka o wodę i jedzenie, napaści, rabunki z białym orężem a i może usłyszymy strzały?

Poza tym gdy będzie wygaszone światło z osiedli/ miast a jak będzie zimno, ciemno, głucho i głodno to możemy być pewni, że niezadowoleni ludzie wyjdą na ulicę i będą zamieszki, napady, gwałty i może nie daj Boże ktoś straci życie.

Będzie kompletny rozp*erdol!

Oczywiście to jeden z możliwych scenariuszy gdyby nastał LockDown Energetyczny – oby tak źle nie było! Chociaż sądząc po obecnych ludziach sądzę, że może być nieciekawie…

To was rozwaliłem wpisem, co Moniek? ;D. Śmieszki, śmieszkami ale mi też nie będzie do śmiechu…


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

7 responses to “LockDown Energetyczny tej zimy? Brak gazu, węgla i prądu? Zimno, Ciemno, Głucho, Głodno, Zamieszki?”

 1. Ron Swanson Avatar
  Ron Swanson

  Z nim przyjdzie LockDown gospodarczy, myślę, że wiele przedsiębiorców zwyczajnie zbankrutuje, bo nawet po podwyżce, za produkty, usługi, może nie wystarczyć, a klientów będzie mniej, bo ten zmuszony liczyć się z każdym groszem.
  Piotrków Trybunalski chyba rekordzista w skali kraju, podwyżka za energię dla miasta 1000%
  Radom, ENEA z 34 groszy za kWh na 2 zł i 61 gr.
  Oświetlenie uliczne z z 8 na 73 mln.
  Edukacja z 4 na 39 mln zł
  Szpitale z 1 na 16 mln
  We wtorek uruchomiają BalticPipe, Dania kończy budowę po swojej stronie i jest szansa na pełną przepustowość do końca listopada, chociaż tyle dobrych wiadomości.

  Liked by 1 person

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   Dzięki za dane pocieszyłeś mnie tym Baltic pipe że kończą w końcu miało być już uruchomienie w październiku chyba znowu im nie wyszło…

   Mam dość tych polityków kupę pieniędzy przez nich straciłem bynajmniej dla mnie pieniędzy…

   Liked by 1 person

 2. mr_m Avatar

  Niestety, trzeba się tego spodziewać. Nadchodzą ciężkie czasy. Podobno prąd na Ukrainę mają dostarczyć inne państwa. Idę o zakład że Polska też.

  Liked by 1 person

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   No mówiłeś. Co to się porobiło??
   Mam nadzieję że tylko parę godzin prądu nie będzie w czasie dnia a gaz w kuchniach będzie?

   Like

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: