Spekulacje na szkle? Czy ze zniczami przed Świętem Zmarłych będzie to samo co z cukrem?

Krzykliwy tytuł co nie? Ale sądząc po matactwach na cukrze i problemach z pietruszką i jabłkami może taki scenariusz się urzeczywistnić! Z jednego źródła dowiedziałem się, że jest problem ze szkłem i na hurtowni mało zniczy – czy ten brak rozwinie się w większy problem?

Wiecie biznes będzie dobry jeśli by szkła “nie było” a ceny by poszły szklanych wyrobów 2x – 3x do góry a w końcu teraz będzie duże zapotrzebowanie – Święto Zmarłych!

Kiedyś reklamowało się produkt czy to na papierze, czy w TV a ostatnio w Internecie a teraz mamy kolejny krok milowy reklamy i rozpuszcza się plotki o braku towarów i że zaraz zabraknie. Ceny dźwiga się 2x – 3x a nawet 4x do góry i towary idą jak ciepłe bułeczki!

To się nazywa kreatywny marketing w dobie kryzysu – chylę czoła! Co to znaczy dla nas czyli końcowego odbiorcy? Ano nerwówkę i koszta oraz ewentualne odprawienie nas z kwitkiem bo sąsiad kupił “100 sztuk/ kg”.

Wiecie które firmy działają w szkle? Czyżby ich akcje miały ruszyć do góry, czy wręcz przeciwnie? Jak stoją teraz takie spółki? Jakie to spółki?

Materiał powstał na podstawie wieści zasłyszanej od osoby działającej w handlu i nie twierdzę, że ten scenariusz jest prawdziwy ani, że się sprawdzi są to tylko moje przewidywania jeśli ten problem by się okazał prawdą! Inwestujesz na własną odpowiedzialność a ja nie jestem doradcą finansowym ani inwestycyjnym!

😉


Posted

in

by

Tags:

Comments

5 responses to “Spekulacje na szkle? Czy ze zniczami przed Świętem Zmarłych będzie to samo co z cukrem?”

 1. mr_m Avatar

  Spokojnie. Ceny poszły w górę (jak co roku), ale braków nie ma. Mamy cały sklep obstawiony zniczami. Czy to wina Wojny? Eee… Co roku są podwyżki. Szału nie ma. Za rok będzie to samo.

  Na niektórych produktach jest BARDZO duży skok (np. kabiny prysznicowe z 1800 na 2500!), ale większość artykułów ma “standardowe podwyżki”.

  Ciesz się, że nie pracujesz w sklepie i nie widzisz podwyżek na codzień. Codziennie są SETKI podwyżek – mniejsze lub większe. Tak było zawsze i nic się nie zmieniło. Zwykły klient tego niezauważa za bardzo.

  Liked by 1 person

 2. Ron Swanson Avatar
  Ron Swanson

  Wczoraj byłem w Biedronce, to widziałem, że znicze były, najtańsze po 3,99.
  Strasznie te ceny idą w górę, w zeszłym roku , w marcu, płaciłem za papier toaletowy Queen w promocji w Biedrze 8,99zł, wczoraj w promocji kupiłem za 15. :/

  Like

  1. Black Beard Avatar
   Black Beard

   A ja jak zobaczyłem papier poniżej 7 zł to kupiłem 10 opakowań 😉

   Liked by 2 people

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: