Macki Inflacji Czy Bieda Aż Piszczy? Czy Polaków Nie Stać Na Zimowe Buty?

50+% Na Żywność

Powiem szczerze jest źle, bardzo źle. W tym miesiącu wydaliśmy ponad 50% na jedzenie i cierpię, że kupiłem książki. Okazuje się, że możemy nie mieć na 8 dni przed wypłatą na zakupy. Kurczę po co kupowałem ten kwiat?!

Kolosalne Pieniądze Na Czynsz

Czynsz za nasze mieszkanie nie był nigdy mały ale teraz urósł do jakichś kolosalnych rozmiarów – ponad 700 PLN! Przez te trzy lata nie opłacaliśmy działki i trzeba to w końcu zrobić – czy będziemy mieli Święta?

Śnięte Święta

Pytanie – Jakie będą tegoroczne Święta? A raczej, za co wyprawimy tegoroczne Święta? Po prawdzie nie ma nawet na dentystę nie wspominając o zakupie butów zimowych które, skórzane to koszt 300+ PLN!

0% Przyjemności

No właśnie jedyna przyjemność książki – czyli Świąteczny prezent. ICh zakup będę musiał odłożyć na marzec – maj no chyba że Mama podaruje 100 PLN. Ale to będzie ciężki wybór – jedzenie/ opłaty/ zdrowie albo prezent.

Opłaty Nas Zmiażdżą

W dodatku w styczniu przyjdzie jak co roku rachunek za wodę (trzeba dopłacić) a poza tym kończy się umowa z elektrownią i wejdą nowe stawki oraz podwyżka za gaz i pewnie czynsz!

Kiedyś Było Lepiej

Przeglądałem historię zakupów z 2019 IX – XI i wszystko było o 30 – 60 % tańsze, np.: taki papier toaletowy świetnej jakości za 4,5 PLN a teraz chyba 10 PLN z prawie szarego papieru a na pewno gorszej jakości.

Bieda Pracownika

Zresztą tą drożyznę a w sumie biedę odczuwają też pracownicy, np.: nasza pani z kiosku, nie dość, że u niej pali się połowa świateł to jeszcze nie ma ogrzewania i musi marznąć.

Skamieniałe Serca

Ludzie zrobili się samolubni i złośliwi i to jeszcze bardziej niż byli, widać to na każdej płaszczyźnie. Niektórzy myślą, że ja mam kokosy bo sobie na książki mogłem pozwolić.

Tylko, że ja ciąłem wydatki do książek, bez nałogów, bez dziewczyny, w starych butach i starych kurtkach.

Najlepiej widać to po rodzinie, która się nawet nie odezwie – czy znają historię wioski Roseto? Chyba nie, bo wychowali się na anime a teraz oglądają przemoc na Netflix i żadnej książki poza twardym Sci-Fi i Fantasy nie poczytają…

Braki w Empatii

Gdyby każdy był milszy i się podzielił choć odrobiną tego co ma lub powiedział dobre słowo bez dokuczania to ta bieda byłaby bardziej do zniesienia.

Wsparcie Od Serca Natychmiast Potrzebne

Sąsiad już klei buty na kropelkę i wcina paprykarz – my go wspomagamy bo nawet rodzina mu nie chce pomóc, podobno nie ma z czego. A może tylko serca brakuje? Bo przecież razem lepiej biednie niż samemu w pałacu ze złota?!

Dziś z rana przelałem pewną kwotę na tzw “kawę” pewnemu Blogerowi bo wiem, że taki gest pewnie dla niego dużo znaczy i nie chodzi tu o te miliony na koncie. Wiem, że dodałem mu wiatru w skrzydła, że się ucieszył.

Wiem bo ja mam tak samo a raczej miałem póki nie zniszczono mi moich mediów.

Sąsiadowi wczoraj znów przelaliśmy 2x 5 PLN bo chciałem zafundować mu autobus ale coś bank nie zadziałał i nie było Expresowego transferu. Teraz sąsiad leży i nie może wstać gdyż z chorym kręgosłupem który nadaje się na operację i innymi chorobami wracał z miasta na piechotę…

Dlatego apel! Wspierajcie się od serca choćby tymi 2 ZŁ czy miłym słowem albo poniesieniem siatki starszej osobie. Nie utrudniajmy sobie życia! Bo dobro się mnoży!

Z ramion kryzysu Niepełnosprawny Bloger!

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: