⏲Wieczna Prokrastynacja? Czy cierpisz na dorosłe 😅ADHD? 📖Samoleczenie.

Tak więc często zdarza mi się prokrastynować przed daną czynnością/ zadaniem. Np.: Ostatnio wychodziłem po 12:00 z psem dopóki nie rozpisałem sobie planu, że jeśli jest przed południem, nie ważne która godzina to powinienem wyjść – udało się!

👩‍🦱Ruri Ohama i prokrastynacja

Ruri Ohama nakręciła ciekawy film pt.:”watch this if you always procrastinate”, czyli “oglądaj to jeśli zawsze prokrastynujesz”. I wtedy mnie oświeciło, te zachowanie w szkole, wiercenie się na krześle, zaczepianie koleżanek i kolegów…

😅Ruri i ADHD dorosłych

Tak w filmiku Ruri było o ADHD wśród dorosłych gdy miałeś w dzieciństwie. W sumie do tej pory nie wiedziałem co mi jest…

😱Makabra!

Rozumiecie, czytam albo uczę się 10 30 minut i mam dość i muszę odpoczywać a później prokrastynuuję 45 – 120 minut zanim wezmę się za dalszy ciąg nauki.

Praca to jakaś makabra dla mnie, nie dość, że mam te “zgony mózgu” po 60 – 90 minutach (załamania samopoczucia psychicznego), to jeszcze ta niechęć do dłuższych sesji niż 30 minut! I wieczne odwlekanie!

⭐Świadomość

Takim sposobem po 44 latach dowiedziałem się, że prawdopodobnie mam “dorosłe” ADHD i coś z tym muszę zrobić, dostosować plany i naukę.

📺Materiały

Z racji tej chciałbym zaopatrzyć się w materiały o tematyce ADHD wśród dorosłych. Ruri podała link w tym filmie do ciekawego kanału, ale wszystko po angielsku. Tak wiem łapię 60% – 80% zdań po angielsku ale wolę mieć wyłożoną kawę na ławę po Polsku!

📖Książka

“ADHD u dorosłych. Jak ułatwić sobie życie i uspokoić myśli”, Bernau Sabine, 240 stron, 2022 rok, Wydawnictwo: Mando.

🚨Spalone na panewce

Jakież to ja plany nie robiłem… W dzień 3 h czytania i 1,5 h kursów wideo z angielskim – powiem w pierwszy dzień było w miarę ok ale zniechęcenie przychodziło na następny dzień i klapa! Plany grzęzły w gruzach a ja siebie pytałem, co ze mną nie tak czy mam taką schizofrenię?!

Tak wszystko planowałem i rozpisywałem aby wzmocnić efekt, udało mi się skończyć ponad 120 książek w tym roku (z pomocą audiobooków) ale zdrowe dziewczyny przebijają 250 tytułów pomimo studiów i praktyk.

Jak na chorego na schizofrenię to niezły wynik bo podobno wg jednej aplikacji jestem wśród 10% tyle czytających a według innej statystyki w 1%. Ale to mnie nie zadowala, bo wiem, że mógłbym czytać więcej i uczyć się efektywniej i dłużej!

Moim celem jest być w 1% do 0,1% czytelników i już nawet aplikacje do tego zaprzągłem, miałem czytać 179 minut dziennie i co? Dziś “tylko 78 minut” razem z dodaniem komentarzy do książki w tym miałem taką kaszanę, że dwie strony czytałem 22 minuty… Makabra jakaś!

I zamiast czytać ja piszę tekst – tak, robię co mi sprawia większą przyjemność. Wcześniej był “posiekany” angielski z YouTube.

Niemniej całe moje planowanie nawet na kolejny dzień bierze w łeb – chciałbym poznać tą chorobę i jak mam się uczyć z nią… Ruri mówi, że dobra jest metoda “pomodoro” i krótkie 25 minutowe sesje i np 15 minut odpoczynku.

📃Plan!

Tak więc na 100% zamierzam kupić tą książkę wymienioną wyżej nawet jeśli miałbym wydać tylko 100 PLN na książki to ona wśród nich będzie!

Dziś była medytacja i to też jest mój dzienny plan!

🎅Mikołajki!

Jutro Mikołajki – życzę Wam dużo prezentów i Łask Bożych i Wszystkiego Naj 😉 Moniek pokaż prezenty ;P

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: