📘”Polecajka” – ❤❤❤”Ku pokrzepieniu” TYDZIEŃ 49

Chciałbym Wam polecić 4 książki jakie są dostępne w mojej ulubionej księgarni 😉 Od niezwykłego autora, któremu życie dało “w twarz” na starcie. Nie wiem czy nazwisko Nick Vujicic wam coś mówi? Na łamach tego Bloga prezentowałem dwie książki tego autora.

A trzecią mam w planach czytać ale wpierw musze się uporać z problemami zdrowotnymi mojej rodziny i swoimi – Nick sorry! Ale gdy mnie chandra naprawdę przyciśnie, sądzę, że wtedy będzie czas na tą książkę.

Jakie to są książki?

Przybliżę Wam jedną z nich:

Opis Wydawnictwa:

Bez rąk, bez nóg, bez możliwości obrony – jako nastolatek Nick Vujicic był często na celowniku szkolnych dręczycieli. Dlatego doskonale rozumie, jak to jest być ośmieszanym i poniżanym. Zna paraliżujące uczucie strachu, że to się nigdy nie skończy, wie, co to koszmary nocne i ból brzucha.

Rówieśnicy wyśmiewali go i prześladowali za jego “inność”, ale Nick nauczył się, że nie musi grać według reguł narzuconych przez szkolnych i podwórkowych agresorów. Ty także nie musisz biernie akceptować roli ofiary. W książce Nie daj się gnębić! Nick pokaże ci, jak zbudować skuteczny system obrony przed przemocą rówieśniczą.

  • Stwórz swój wewnętrzny bufor bezpieczeństwa.
  • Zbuduj system wartości, którym nie zachwieje żaden gnębiciel.
  • Powiedz stop cyberprzemocy.
  • Oprzyj swoje życie na solidnym fundamencie duchowym, który pomoże ci odważnie stawić czoła prześladowcom.
  • Naucz się kontrolować swoje emocje i panować nad reakcjami.
  • Pomagaj innym osobom zastraszanym i dręczonym przez rówieśników.

Jeśli zmagasz się z nieproszoną uwagą szkolnych dręczycieli, pamiętaj, że możesz poradzić sobie z tym wyzwaniem. Masz większą władzę nad swoimi emocjami i nad swoim życiem, niż to sobie wyobrażasz. Skorzystaj ze wskazówek Nicka Vujicica – człowieka bez rąk i nóg, który sam mówi o sobie, że jest “obłędnie szczęśliwy”!

Od mnie:

Książkę czytałem na szybko więc nie pytajcie mnie o rady jak pozbyć się gnębicieli – muszę ją przeczytać jeszcze raz!

Niemniej w tamtej chwili, dodała mi odwagi a jednocześnie pocieszenia i łatwiej było mi znieść upokarzanie przez hejtera…

Jedno jest pewne inni mają o wiele gorzej od nas niż nam się zdaje. Czasem czujemy, że jesteśmy w czarnej dziurze ale przykład Nicka pokazuje, że można wyjść na prostą.

Nick pokazuje, że poprzez swoją wiarę która dodaje mu skrzydeł potrafił wyjść na ludzi przez duże “L” – facet bez rąk, od urodzenia!

Wielu nastolatków jest gnębionych nie tylko w Amerykańskich szkołach, Nick obrał sobie za cel walkę z nienawiścią i tam gdzie się zjawia w ludzkich sercach zachodzi zmiana!

Nick mogę się założyć przez swoją postawę pomógł też wielu dorosłym – wiem bo mi pomógł, choć mam 44 lata.

Książkę znalazłem i sobie będę odświeżał w najbliższym czasie.

A książki możecie zakupić w tej księgarni: “TaniaKsiążka.pl” lub w tej: “Tantis.pl


Posted

in

by

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: