“Druga Ziemia”

Tak więc przybyli, rok 2120 A.D., planeta w Pasie Oriona z klimatem podobnym do Ziemi. Gdzieniegdzie roślinność, choć głównie kamień, żwir i piaski.

Liczba: 200.

Naukowiec: – Tu założymy kolonię!

2123 A.D. “Druga Ziemia”, “Skalne Ziemie”, Osada Kolonistów.

Liczba: 140.

-Profesorze oni uciekają stąd! Idą a północ do zalesionych terenów. -Ale przecież mamy trzymać się razem?! Moja intuicja coś mi podpowiada tu chyba nie jest bezpiecznie… Chodź coś ci pokażę!

-Widzisz te poniszczone jakby drogi? Odkryłem w nich asfalt. Tu była cywilizacja i ciekawe dlaczego wyginęła? Znów mój instynkt mnie alarmuje…

2124 A.D. Liczba: 80.

-Profesorze zostało nas 80, wszyscy opuszczają Skalne Ziemie aby zasiedlić planetę.

-Mówiłem im aby zostali, musimy wpierw odkryć przeszłość tej planety. Tu pośród tych skał jesteśmy bezpieczni.

2125 A.D. Liczba: 45.

-Profesorze szybko! Mark odkrył stalowe wrota na niskim poziomie! -Jak on tam się dostał? -A zbudował spory wysięgnik i zjechał szybem na dół. Miałeś rację ten szyb był drążony!

2125.06. Liczba: 46.

-Jest urodziło nam się dziecko! Być może pierwszy obywatel “Nowej Ziemi” a na pewno Skalnych Ziem!

-Profesorze, otworzy pan ten zamek? -Po prostu przyłożę tu rękę?

-Kurde ręka mi utknęła coś trzyma? Światło, to ożywa!

2125.08. Liczba: 46.

-Ten mech jest tak duży i niebywale zaawansowany! Na co mu tyle uzbrojenia? Czyżby to artefakt Ostatniej Wojny Światowej?

-Po co mu tyle głowic atomowych?!

2126. Liczba: 47.

-Nowi koloniści przychodzą na Świat a my musimy się przelecieć tym robotem! – On lata?! -Nie po to ten szyb aby nie latał. Chyba nikt go tu nie zrzucił albo nie zszedł?! -Jaki ma napęd? -Wygląda na bardziej zaawansowaną technologię od nas, pewnie antymaterię…

2126.04. Liczba: 48.

-Rośliny dobrze rosną choć warunki są surowe, przetrwamy! Ale co jeszcze skrywa ta planeta?

2126.06. Liczba: 48.

-Mark ty latasz! I mamy łączność! – Zajebiście Profesorze i na co tu tyle kontrolek?! -Na razie niczego nie dotykaj! Leć na południe 50 km, zobaczymy co tam jest?

2126.06, godzina 13:13. Liczba: 48.

-Profesorze! Coś w oddali widzę! Włączył się w kookpicie jakiś alarm! -Mark, natychmiast wracaj do bazy! Obserwuj! -OK.

-Kurczę to jest 10x większy robot od naszego! Leci w moim kierunku! – Ile masz do bazy?5 km! – Kontynuuj!

2126.06, godzina 13:30. Liczba: 48

-On jest gigantyczny i chyba ma złe zamiary! Czy to kosmici?! Profesorze? -Wszyscy do skał! Nikt nie wychodzi poza kamienie! -Vincent wyszedł zebrać rośliny! -Niech natychmiast wraca!

2126.06, godzina 13:30:40. Liczba: 48.

-Już jestem prawie od południa przy skałach ale on siedzi mi tuż tuż na ogonie i się zbliża, nie wiem czy jeśli zaatakuje to uda mi się z powrotem wlecieć do jamy! Widzę jakiś hologram! Tu są wrota! Ale jak się je otwiera? Czy się otworzą?!

2126.06, godzina 13:32. Liczba: 48.

-Vincent wrócił? -Jeszcze nie! – Niech się pospieszy!

2126.06. godzina 13:32:40. Liczba 48.

-Mark leć na wrota! -Na pewno profesorze?! -Inaczej cię dopadnie! -Coś mi tu miga i mówi?! – Nie wciskaj! Jest tuż tuż!

Nagle robot z Markiem w środku odpala 2000 rakiet z taktycznymi ładunkami które lecą i uderzają w giganta który go ściga!

-Co to było?! Koniec Świata?! -Właśnie odpaliłeś ładunki o sile 100 Mega Ton, dobrze, że nie tuż przy nas! – Tamten, żyje? Żyje? -Nie widać, zresztą kto by to przeżył?!

-Profesorze ten diabeł, przeżył! Jestem tuż przy ścianie, jakaś kolejna dioda! OMG, góra się otwiera! – Wlatuj i zamykaj! -Nie wiem jak! – Dasz radę!

2126.06.06 godzina 06:00. Liczba 47.

Zebranie kolonistów. Hala z mechem.

-Ten robot zabił Vincenta! Co z innymi kolonistami?! Czy takich potworów jest więcej? O co tu chodzi Profesorze?! -Sądzę, że kosmici by tu nie przeżyli to stare instalacje… Ale AI. by przetrwało, mordercze A.I.! Już chyba wiem co odpowiada za los tej planety!

-Pozostali koloniści… nie możemy im pomóc. Miejmy nadzieję, że zanaleźli takie schronienie jak my.

-Profesorze, tu jest tych pocisków miliony! I jakieś statki chyba latające! -Tak mamy uzbrojenie ale jak widać mało skuteczne. Trzeba poszukać czegoś innego. Nie możemy na centymetr stąd się ruszyć!

2127.04. Liczba: 49.

-Profesorze zobacz co odkryła Magda. Ta srebna kula. To chyba bomba z antymaterią! -Mark mamy nadzieję!

2127.04.15. Liczba 49.

-Kasiu nie możesz tego zrobić! -Muszę dla dobra nas, naszych ludzi i dzieci! Ten kolos nie może nas zabijać! Można tą kulę, podczepić pod ten “samolot”?

2127.04.20. Liczba: 49.

-Kasiu czekaj, profesor coś odkrył. Profesorze wytłumacz! -Ekhm, ekhm. Tak więc nasz robot posiada 24 luki na te okrągłe srebrne bomby z antymaterią. A tych bomb naliczyłem 24000. I teraz nie wiem czy mam się cieszyć czy płakać? -Dlaczego profesorze? -Ano dlatego, że skoro jest tu tyle tych bomb na jednego robota to ilu jest wrogów albo ile potrzeba tych bomb na tego dużego złego robota?

2127.06 08:00. Liczba: 49.

-Mark pamiętaj nie ryzykuj! Zwab go w pobliże, abyś w razie czego mógł się schować pośród skał! Ale jednocześnie nie za blisko! – OK profesorze! Poczęstuje go anty kulką! Pytanie. Odpalić jedną czy wszystkie na raz? -Oszalałeś chcesz nas zmieść?! To antymateria! Zamienia materie w energię bez skrótów! Jedna dobrze wycelowana staczy!

2127.06 08:30. Liczba: 49.

-Widzę go profesorze! Nie jest ich dwóch! Nie trzech! LoL! -Mark masz 24 ładunki z antymaterią na pokładzie, gdy będą w jednym punkcie, wystarczy, że odpalisz jeden. -Oni się rozdzielają! Chcą mnie otoczyć! – Spokojnie i tak masz po osiem ładunków na jednego. Zachowaj bezpieczną odległość!

Walka nie trwała długo. Złe roboty giganty uderzyły w robota prowadzonego przez Ziemianina z trzech kierunków. Zapaliła się wpierw jedna dioda a później dwie pozostałe. I jeszcze zielona po odpaleniu antymaterii. Światło zalało ekrany.

Jeden zły atakował od lewej drugi od prawej a trzeci od góry. Zostały z nich tylko atomy, jeśli w ogóle coś zostało. U robota Marka włączyło się pole siłowe które go osłoniło. Wrócił do bazy zwycięski. W zakamarkach skał znaleźli 4 takie sale z robotami i bombami.

To musiał być ostatni bastion kosmitów. Dlaczego nie walczyli? Co się z nimi stało? Czy uciekli z tej planety? Ile jest złych robotów na planecie skoro w zasięgu 50 km spotkaliśmy aż trzy? Czy starczy nam ładunków? Czy można je wytwarzać? Jedzenia i miejsca starczy tu na 10.000 populację, skały są wielkie a klimat wewnątrz sprzyja rośliną.

Odkryliśmy też małe zwierzęta, jeszcze trzeba przeprowadzić na nich badania wirusologiczne i bakteryjne aby móc je jeść i problem białka mamy rozwiązany! To jest kolonia ludzkości, jeden z tysięcy statków wypuszczonych w przestrzeń do gwiazd, do nowych światów.

Wróciło do nas 43 uciekinierów, podobno reszta zginęła. Oby inni koloniści obcych światów mieli łatwiej. Ale trafiło nam się jak ślepej kurze ziarno…

Liczba: 95 – i nadal rośnie!


Posted

in

,

by

Tags:

Comments

Leave a Reply

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

%d bloggers like this: